Leírás
Az UV fertőtlenítés tiszta, vegyi anyagok alkalmazását nem igénylő technológia, amely ártalmatlan az emberekre, állatokra és a vízi életre és fertőtlenítési melléktermék sem keletkezik. Nagyon hatékonyan és véglegesen elpusztítja gyakorlatilag az összes mikroorganizmust, beleértve azokat is melyek ellenállnak a klórnak.
A speciálisan erre a célra kifejlesztett UV lámpák 265 nanométeren sugároznak, ez a hullámhosszú UV-C fény elpusztítja a mikroorganizmusokat, roncsolja, károsítja a sejt membránokat, a DNS-t és más belső celluláris molekulákat, így azok nem képesek tovább szaporodni.
A fertőtlenítéshez szükséges UV-C sugárzást speciálisan erre a célra kifejlesztett UV fénycső bocsájtja ki.
A cső élettartamának kihasználhatósága érdekében csak előzetesen szűrt (10-5 mikron) víz sterilizálására javasolt.
Az UV lámpa (1 GPM) tulajdonságai
*1 GPM jelentése – 1 gallons per minute (GPM).
- Fénycsövek száma: 1;
- Teljesítmény felvétel: 6 W;
- Csatlakozás: 1/4″;
- Maximális nyomás: 7,8 bar;
- Bemeneti feszültség: 240 VAC;
- A fénycső élettartama: 5000 óra;
- sterilizálási képesség 10 µ-os szűrt víznél: 0,12 m3/h;
- sterilizálási képesség RO tisztítottt víznél: 0,24m3/h;
Mit jelentenek a rövidítések?
Az RO az angol Reverse Osmosis szavak rövidítése, mellyel a fordított ozmózis technológiával működő víztisztító berendezéseket szokták jelölni.
A TDS rövidítés az angol Total Dissolved Solids szavak rövidítése, mely teljes oldott anyag tartalmat jelent.
Fontos mérőszáma az összes oldott ásványi anyagnak és így a víz minőségének. Az oldott ásványi anyag tartalom származhat a természetes kőzetekből és a legkülönbözőbb szennyező forrásokból is. Pontos meghatározás gravimetriás (súlyanalízis, súly szerinti elemzés, tömegmérésen alapuló technika) módon történhet abból a vízből, ami a lebegőanyag tartalom meghatározásánál átjutott a membránszűrőn.
NSF – (National Sanitation Foundation) Az Egyesült Államokban alapították 1944-ben. Ennek a non-profit közegészségügyi és élelmiszerbiztonsági világszervezetnek a feladatkörébe tartozik a termékek és rendszerek vizsgálata, tesztelése, a tanúsítványok kiadása, illetve az oktatás és kockázatkezelés.
Az NSF-nek vezető szerepe van a termékek élelmiszerbiztonságának tanúsításában világszerte, fókuszában az élelmiszerek, a víz, a beltéri levegő és környezet áll. Az NSF a termékek tesztelését és az anyagok elemzését előzetes bejelentés nélkül tett üzemi vizsgálatok során végzi. A termék fejlesztésének minden aspektusát alaposan kiértékeli, mielőtt kibocsátaná a tanúsítványt.
Az NSF a közegészségügy, élelmiszerbiztonság és a környezetvédelem elkötelezettje. Az NSF tanúsítás nem egy egyszeri esemény, hanem a gyártó létesítményeinek rendszeres helyszíni ellenőrzése és a termékek rendszeres újratesztelése során történik, hogy folyamatosan biztosítsák a legmagasabb minőséget.
A GAC rövidítés az angol Granulated Actived Carbon szavak rövidítése, mely aktívszén granulátumot jelöl, melyet ivóvíz szűrésére használnak.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.