Leírás
Kétfokozatú szűrő, amely könnyen felszerelhető közvetlenül a konyhapultra. A szűrő bármilyen típusú vízcsaphoz csatlakoztatható.
Eltávolítja a nagy molekulasúlyú anyagokat, a kolloid anyagokat, valamint a szerves és szervetlen polimer molekulákat. Az alacsony molekulatömegű szerves anyagok és ionok, mint a nátrium, kalcium, magnézium klorid és szulfát nem kerülnek eltávolításra.
Eltávolítja a klórt, a mérgező klórvegyületeket, a peszticideket, a mosószereket és a fenolokat.
Paraméterek
- Méretek: méret: 301 x 65 x 90 mm
- Tápvízcsatlakozás: Univerzális SDV útváltó csatlakozás
- Tiszta víz csatlakozó: Csap
- Hőmérséklet: 2-38 ºC
- Üzemi nyomás: 4 Bar
- Szűrési pontosság: 0,1 mikron
- Maximális átfolyás: 3,8 L/min
- Élettartam: 11,000 liter
- Csereszűrők: Ultraszűrő (AC-CTO-HF-10-NL)
Mi az ultraszűrés? Hogyan működik az ultraszűrő membrán?
Az ultraszűrés (UF) a szokásos otthoni víznyomást használja fel arra, hogy a vizet átnyomja egy félig áteresztő membránon, és eltávolítsa belőle a szennyeződéseket. A fordított ozmózissal ellentétben az ultraszűrés megtartja a vízben az ásványi anyagokat, miközben kiszűri a baktériumokat, a vírusokat és a parazitákat.
Hogyan működik az ultraszűrés
Az ultraszűrés egy olyan membránszűrési eljárás, amely gátként szolgál a káros baktériumok, vírusok és egyéb szennyeződések elkülönítésére a vízből. Az ultraszűrő vízrendszer a vizet egy 0,02 mikronos membránon nyomja keresztül. A membránon való áthaladáskor a túl nagy méretű lebegő részecskék a külső membrán felülethez tapadnak, és csak a tiszta víz és az oldott ásványi anyagok jutnak át.
Fordított ozmózis vagy ultraszűrés
Sok ultraszűrő rendszer üreges szálas membránt használ, amely a vizet belülről kifelé szűri. Ez nagy felületet biztosít a részecskék számára, hogy megtapadjanak rajta. Más membránok, mint például a spirális tekercselésű fordíttott ozmózis (RO) membrán, kívülről befelé szűrnek. Az üreges szálas membrán nagy kémiai ellenállással rendelkezik az oxidálószerekkel és a klórral szemben, azonban a fordított ozmózis membrán nem tűri a klórt.
A fordított ozmózis rendszer biztosítja a legkiterjedtebb szűrést, mivel az RO-membrán rendelkezik a legkisebb pórusmérettel, de erre a szűrési szintre nem mindig van szükség vagy nem mindig előnyös. Az UF-rendszer megtartja azokat a hasznos ásványi anyagokat, amelyeket az RO-rendszer eltávolít. Ez azt jelenti, hogy egy ultraszűrő rendszer nem távolítja el a vízben oldott sókat vagy fluoridot.. Az ultraszűrő rendszer alacsony víznyomáson is működik, míg a fordított ozmózis rendszerhez nyomásfokozó szivattyúra van szükség a vízfolyás növeléséhez.
Ultraszűrés vagy nanoszűrés és mikroszűrés
A membránszűrés mind a négy típusa – fordított ozmózis, nanoszűrés, ultraszűrés és mikroszűrés – közötti különbség a membrán pórusmérete vagy csökkentett részecskeméret. A felhasználó által kívánt vagy igényelt vízminőségtől függ, hogy melyik módszerre van szüksége.
Mikor használják az ultraszűrést?
A pórusméret és az eltávolított részecskék típusainak megkülönböztetése azt jelenti, hogy minden szűrési típus egyedi célt szolgál.
Az ultraszűrés azok számára ajánlott, akik jobban szeretik, ha az ásványi anyagok a vízben maradnak, de a mikroszkopikus szennyeződéseket ki akarják vonni. Az ultaszűrés rendszer azért választható a fordított ozmózis rendszerrel szemben, mert kevesebb víz kerül pazarlásra. Egyes helyeken az ultraszűrést arra használják, hogy a szennyvizet újrahasznosítsák, így a víz szűrés után újra felhasználható öntözésre.
A fordított ozmózist olyan helyzetekben használják, amikor minden részecskét, beleértve az oldott anyagot is, el kell távolítani a vízből. Egyesek inkább a hűtőszekrényből vagy a csapból származó RO-vizet részesítik előnyben, különösen, ha kútvizet használnak. Az RO-t sósvizes akváriumok esetében is előnyben részesítik, ahol a tiszta vízhez pontos mennyiségű só adható vissza. A nanoszűrést gyakran használják a nehéz szilárd anyagok eltávolítására, például a tejtermékekben vagy bizonyos lágyítási célokra. A mikroszűrés pedig eltávolítja a lebegő szilárd anyagokat, például az algákat és az üledéket.
Mit tud eltávolítani az ultraszűrés?
Az ultraszűrő membrán egy szuperfinom szűrő, amely csökkenti az emberi hajszálnál 5000-szer kisebb részecskéket. Az ultraszűrés 90-100%-os csökkentést biztosít ezeknek a szennyeződéseknek az esetében. Míg az ultraszűrés nem képes csökkenteni egyes szerves anyagokat, egy 0,05 mikronos szénblokk előszűrő hozzáadásával a rendszerhez csökkenthető a klór íz és szag, az ólom, a ciszták, az illékony szerves vegyületek (VOC) és a fémes nyomelemek (MTE) mennyisége. Egy UF-membrán körülbelül két évig tart.
Az ultraszűrés előnyei
- alacsony nyomáson működik a rendszer
- eltávolítja a baktériumokat és vírusokat
- megőrzi a vízben az alapvető ásványi anyagokat
- gyorsan és egyszerűen telepíthető
- nem termel szennyvizet
Az ultraszűrő rendszer környezetbarát. Az ultraszűrés 90-95%-os visszanyerési aránnyal rendelkezik, és újrafelhasználásra alkalmas szennyvízkezelésre használható. Az otthoni ultraszűrő vízrendszer használata előnyös a környezet számára, mivel csökkenti a hulladéklerakókba kerülő műanyag vizes palackok mennyiségét is.